Методи
Гістероскопія – це візуальний огляд стінок порожнини матки і цервікального каналу за допомогою тонкого оптичного приладу.
Гістерорезектоскоп має діаметр від 7 до 10 мм, порт для введення додаткових інструментів та петлю, за допомогою якої проводиться резекція патологічних утворень.
Суть процедури полягає в тому, що ендоскопічний прилад, який називається гістероскоп, вводять через цервікальний канал у порожнину матки. Завдяки цьому гінеколог у режимі реального часу може оцінити стан порожнини матки, трубних кутів та шийки матки.
Цей метод дозволяє виконувати як діагностичні, так і лікувальні процедури, з мінімальною травматизацією, без додаткових розрізів і абсолютно безболісно, так як процедура відбувається під внутрішньовенним наркозом.
ВИДИ ГІСТЕРОСКОПІЇ
Діагностична гістероскопія проводиться для виявлення внутрішньоматкової патології. Наприклад, у пацієнтки є скарги на маткові кровотечі, але при УЗД органів малого таза патології не виявлено. Тоді на допомогу приходить офісна гістероскопія (діагностична), яка дозволяє виявити наявність перегородок, спайок, поліпів, міом, що ростуть в порожнину матки.
Хірургічна (лікувальна) гістероскопія проводиться вже для лікування виявленої патології. Для чого її використовують? Щоб прицільно, не травмуючи весь ендометрій, видалити поліпи ендометрію або цервікального каналу, субмукозні міоми, провести розтин спайок (синехій) або перегородок, зробити резекцію або абляцію ендометрія. Також під час гістероскопії доктор здійснює забір тканини, тобто проводить біопсію ендометрія, з подальшим патогістологічним дослідженням (проведенням мікро- або макроскопії біоматеріалу тканин, вилучених різними методами з патологічних утворень або внутрішніх органів для подальшого їх вивчення та точного визначення діагнозу).
Показаннями до проведення процедури є:
Протипоказання до гістероскопії:
КОЛИ ПРОВОДЯТЬ ГІСТЕРОСКОПІЮ?
Гістероскопію краще проводити в період, коли ендометрій невеликої товщини, тобто після завершення менструації до 10 дня менструального циклу.
Гістероскопія триває 10-30 хвилин в залежності від патології та анатомічних особливостей. В середньому перебування пацієнта в стаціонарі від 3-ьох до 5-ти годин.
ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКІ ЛІКУЄМО ЗА ДОПОМОГОЮ ГІСТЕРОСКОПІЇ