Методи
Постановка ВМК
Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) є одним з методів контрацепції, ефективність якої досягає 98-99%. Являє собою специфічний виріб з пластику (іноді з додаванням металів), що перешкоджає можливості запліднення яйцеклітини і подальшого розвитку ембріона.
Сучасна гінекологічна практика використовує кілька типів внутрішньоматкових спіралей:
Показання до встановлення гормональної спіралі:
Діючою речовиною гормональної спіралі є капсула з гормоном, що повільно вивільняється. Гормон підвищує в’язкість слизу, який стає природною перепоною на шляху сперматозоїдів, крім того, гормон впливає на ендометрій матки, роблячи його неспроможним закріпити в собі яйцеклітину. Також дана спіраль має високу ефективність при лікуванні ряду гінекологічних захворювань. Мірена (містить 52 мг левоноргестрелу) ставиться на 5 років і через вищу концентрацію гормонів має лікувальні властивості: можна лікувати гіперполіменорею (рясну менструацію), ендометріоз, невеликі міоми, гіперплазію ендометрію. Джайдес (містить 13,5мг левоноргестрелу) менша, тонша, коротша, не має лікувальних властивостей. Джайдес можна ставити жінкам, що не народжували. Зазвичай під час використання Джайдес залишається менструація — під час використання Мірени вона може зникати.
Якщо після гінекологічного огляду, лабораторних та інструментальних досліджень будуть виявлені якісь запальні чи інфекційні захворювання, їх треба буде вилікувати й лише потім жінці може установлюватись ВМС.
Це, як правило, відбувається на 3-4-й день після завершення менструації.
ВМС, що містять мідь та ВМС з гормональним компонентом (Мірена) змінюють через 5 років, Джайдес – через 3 роки. Якщо необхідно призупинити використання методу раніше або готові планувати вагітність – то спіраль можна видалити раніше.