Методи
Папіломавірусна інфекція (ВПЛ). Вірусом папіломи людини інфікується до 80% сексуально активного населення, серед якого більшу частину займають жінки.
Вірус папіломи людини (HPV, Human papillomavirus, ВПЛ) — це група надзвичайно поширених і генетично різнорідних ДНК-вірусів, які вражають епітелій шкірних покривів і слизових оболонок. На цей час, виявлено і вивчено понад 120 типів HPV. Потенційно небезпечними у плані онкології є близько 30 типів ВПЛ, які передаються статевим шляхом. До групи високого онкогенного ризику відносять ВПЛ 16, 18, 31, 33, 39, 50, 59, 64, 68 та 70 типів, а середнього – 30, 35, 45, 52, 53, 56 та 58 типів. Інші асоційовані з низьким ризиком раку. Зокрема, до них належать ВПЛ 6 і 11 типу, які найчастіше провокують розвиток генітальних бородавок.
Фактори ризику зараження папіломавірусу людини:
Вірус папіломи у жінок і чоловіків протягом тривалого періоду не має клінічної картини. Саме тому, є важливими регулярні медичні профілактичні огляди у гінеколога.
Специфічних препаратів для терапії ВПЛ поки що немає. Лікування вірусу папіломи людини в жінок та чоловіків – це насамперед противірусна терапія, яка пригнічує активність ВПЛ і усуває клінічні прояви захворювання. Для терапії папіломавірусної інфекції застосовують імунотерапію разом із симптоматичним лікуванням.